Dzień Papieski w Warszawie

Msze św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, koncerty oraz apel młodych - to główne elementy obchodów Dnia Papieskiego w Warszawie. Przed kościołami i na ulicach miasta wolontariusze prowadzą zbiórkę na rzecz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Głoszenie wielkości Boga oraz nieustanne dziękowanie stanowi istotę życia chrześcijańskiego - podkreślił nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk podczas porannej Mszy św. w warszawskim kościele pw. Świętego Krzyża.

„Być wdzięcznym, a mamy komu w naszym całym życiu być wdzięczni, to wspaniały gest miłości. To odpowiedź miłością na miłość. Mówi o tym Jezus Chrystus, że głoszenie wielkości Boga i dziękowanie stanowi istotę życia chrześcijańskiego. Wdzięczność jest także czymś istotnym w misji Kościoła, chrześcijaństwa i każdego wierzącego” – powiedział abp Józef Kowalczyk.

Podczas Eucharystii w katedrze św. Jana Chrzciciela abp Józef Michalik przypomniał w homilii jaki sens Dnia Papieskiego.

„Na dzisiejszy Dzień Papieski składa się wiele elementów: pamięć o Janie Pawle II, myśl o jego beatyfikacji, chęć poznania lub przypomnienia jego bogatego i wszechstronnego nauczania, ale przede wszystkim modlitwa, udział we Mszy św., wspólna komunia święta jako sięgnięcie po pokarm, który był jego pokarmem i dał mu życie wieczne” – powiedział abp Józef Michalik.

W ramach obchodów VII Dnia papieskiego zaplanowano również Galowy koncert na Placu Piłsudskiego z udziałem polskich artystów. Oficjalne obchody zakończy uroczysta Msza św. w kościele akademickim św. Anny pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza. Następnie młodzież poprowadzi "Apel z Ojcem Świętym" na Placu Zamkowym.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg