Msze św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, koncerty oraz apel młodych - to główne elementy obchodów Dnia Papieskiego w Warszawie. Przed kościołami i na ulicach miasta wolontariusze prowadzą zbiórkę na rzecz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Głoszenie wielkości Boga oraz nieustanne dziękowanie stanowi istotę życia chrześcijańskiego - podkreślił nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk podczas porannej Mszy św. w warszawskim kościele pw. Świętego Krzyża.
„Być wdzięcznym, a mamy komu w naszym całym życiu być wdzięczni, to wspaniały gest miłości. To odpowiedź miłością na miłość. Mówi o tym Jezus Chrystus, że głoszenie wielkości Boga i dziękowanie stanowi istotę życia chrześcijańskiego. Wdzięczność jest także czymś istotnym w misji Kościoła, chrześcijaństwa i każdego wierzącego” – powiedział abp Józef Kowalczyk.
Podczas Eucharystii w katedrze św. Jana Chrzciciela abp Józef Michalik przypomniał w homilii jaki sens Dnia Papieskiego.
„Na dzisiejszy Dzień Papieski składa się wiele elementów: pamięć o Janie Pawle II, myśl o jego beatyfikacji, chęć poznania lub przypomnienia jego bogatego i wszechstronnego nauczania, ale przede wszystkim modlitwa, udział we Mszy św., wspólna komunia święta jako sięgnięcie po pokarm, który był jego pokarmem i dał mu życie wieczne” – powiedział abp Józef Michalik.
W ramach obchodów VII Dnia papieskiego zaplanowano również Galowy koncert na Placu Piłsudskiego z udziałem polskich artystów. Oficjalne obchody zakończy uroczysta Msza św. w kościele akademickim św. Anny pod przewodnictwem abp. Kazimierza Nycza. Następnie młodzież poprowadzi "Apel z Ojcem Świętym" na Placu Zamkowym.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.