Na prywatnej audiencji Benedykt XVI przyjął delegację Światowego Kongresu Żydów z jego przewodniczącym Ronaldem S. Lauderem.
Składa ona w tych dniach wizytę w Watykanie dla, jak to określił sekretarz tej organizacji Michael Schneider, „odnowienia wieloletnich relacji z Kościołem rzymskokatolickim, które uległy pewnemu zawieszeniu w związku z przetasowaniami wewnątrz kongresu”. W niedzielę żydowska delegacja spotkała się m.in. z kard. Walterem Kasperem, który kieruje watykańską Komisją ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem.
Społeczności żydowskiej w USA zależy m.in. na spotkaniu z Benedyktem XVI podczas jego planowanej wizyty w Nowym Jorku. Światowy Kongres Żydów, zaniepokojony zwłaszcza sytuacją w Iranie, zaapelował ostatnio do katolickich biskupów na całym świecie o jednoznaczne potępienie narastającego klimatu rasizmu i antysemityzmu. Uznał także potrzebę budowy, jak to określono, „trójstronnych mostów porozumienia” z udziałem umiarkowanych muzułmanów.
Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress) powstał w 1936 r. w Genewie. Jego siedziba mieści się w Nowym Jorku. Jest międzynarodową federacją organizacji i gmin żydowskich z niemal stu krajów. Jednym z celów jego działalności jest umacnianie solidarności między Żydami na całym świecie, a także prowadzenie dialogu międzyreligijnego.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.