Ponad 1600 młodych osób w wieku od 18 do 25 lat zarejestrowało się przez specjalną stronę internetową www.sydney2008.net, aby wziąć udział w losowaniu wyjazdu na XXIII Światowe Dni Młodzieży w Sydney. Fundatorem pielgrzymki do Sydney jest działające przy polskim sanktuarium w Melbourne charytatywne „Ogniwo Miłosierdzia".
Już w najbliższą sobotę, 8 września, odbędzie się pierwszy etap losowania, podczas którego poznamy nazwiska czterech pierwszych „szczęśliwców”. Drugi etap losowania odbędzie się w okresie Bożego Narodzenia.
Jak informuje Ryszard Hodowany - organizator akcji - „krótko po ogłoszeniu przez Ojca Świętego Benedykta XVI Sydney jako gospodarza następnych ŚDM przy naszym nowo powstałym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Melbourne powstało "Ogniwo Miłosierdzia", które jest połączeniem miłości i wiary". Jego celem jest pomoc młodym ludziom w odnowieniu osobistej więzi z Chrystusem i Kościołem oraz odkrycie własnej odpowiedzialności za wiarę, jej przeżywanie i przekazywanie.
Odpowiadając na dar Bożego miłosierdzia organizatorzy akcji pragną zafundować kilku młodym Polakom z Polski, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu uczestnictwo w ŚDM. "Znając trudną sytuację życiową ludzi młodych chcemy dać szansę kilku młodym na przeżycie tych wspaniałych spotkań, aby mogli uczestniczyć w tak podniosłym wydarzeniu religijnym, jakim są ŚDM, a przez to pogłębić swoją wiarę, poznać innych, ich kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości" - stwierdza Ryszard Hodowany.
"Ogniwo miłosierdzia" chce też zaprosić osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym, aby "mimo ograniczeń i goryczy jaki dał im los nie zamykały się w sobie i w swoich domach, ale zobaczyły wielki piękny świat i potrafiły cieszyć się życiem, realizować swoje pasje i pragnienia". Młodzież zostanie zaproszona najpierw do Melbourne, a następnie po duchowym przygotowaniu się w parafii Bożego Miłosierdzia wspólnie z tamtejszą młodzieżą uda się autokarową pielgrzymką do Sydney.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.