Miejscu cyrylicy w Unii Europejskiej poświęcone jest międzynarodowe spotkanie mediów bułgarskich.
Pozdrawiając jego uczestników na audiencji ogólnej Benedykt XVI życzył, aby ich praca przyczyniła się do upowszechnienia w Europie dziedzictwa kulturowego Bułgarii. Trzecią już sesję tego typu zorganizowano w Watykanie.
„Zasadniczym celem spotkania jest wymiana doświadczeń mediów bułgarskich działających zarówno na terenie kraju jak też i poza jego granicami – powiedział Radiu Watykańskiemu o. Krzysztof Kurzok OFMCap. Wskazał, że uczestnicy przedstawiają sprawozdania z działalności wydawniczej i medialnej w tych krajach gdzie mieszkają Bułgarzy.
Chodzi tu przede wszystkim o Stany Zjednoczone i Europę Zachodnią. „Tematem tegorocznych obrad jest cyrylica w Zjednoczonej Europie. Innymi słowy można powiedzieć, że chodzi o miejsce Bułgarii, która identyfikuje się z cyrylicą w strukturach UE i miejsce cyrylicy w UE” – podkreślił polski kapucyn od lat pracujący w Bułgarii.
W otwarciu 3. międzynarodowego spotkania mediów bułgarskich wziął udział watykański rzecznik prasowy. O. Federico Lombardi mówił o ważnej dla historii Bułgarii działalności Jana XXIII, który przed wyborem na Stolicę Piotrową był wizytatorem apostolskim w tym kraju. Wspomniał też o wizycie Jana Pawła II w Bułgarii.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.