Regina Caeli: Błagam o pokój w Ziemi Świętej

W imię Boga błagam, by położyć kres tragicznej przemocy - powiedział Benedykt XVI przed niedzielną modlitwą "Regina Caeli", nawiązując do starć w Strefie Gazy.

Wezwał władze palestyńskie do powrotu na trudną drogę porozumienia, rząd Izraela - do powściągliwości, a wspólnotę międzynarodową - do zaangażowania się w negocjacje na rzecz pokoju.

Zasadniczą część swego rozważania Ojciec Święty poświęcił obchodzonemu dziś w Kościele Światowemu Dniowi Środków Społecznego Przekazu. Przypomniał, że odpowiednia formacja do właściwego, krytycznego używania mediów jest zadaniem rodziny, wychowawców i całej wspólnoty Kościoła. Zaznaczył, że programy propagujące przemoc są nie do zaakceptowania.

Benedykt XVI podziękował też Bogu za podróż apostolską do Brazylii i tym wszystkim, którzy towarzyszyli mu modlitwą. Zapowiedział, że więcej o tej wizycie opowie podczas najbliższej środowej audiencji ogólnej. Poprosił zarazem o modlitwę w intencji trwającej w Aparecidzie V Konferencji Ogólnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

"Rodakom sługi Bożego Jana Pawła II" papież podziękował za modlitwy w intencji jego beatyfikacji.

Publikujemy cały tekst papieskiego rozważania


Drodzy bracia i siostry!

Pragnę nade wszystko ponowić moją wdzięczność wobec Pana za podróż apostolską do Brazylii, którą odbyłem w dniach 9-14 maja; jednocześnie dziękuję tym wszystkim, którzy towarzyszyli mi swoją modlitwą. Jak wiecie, celem tej mojej pasterskiej podróży była inauguracja V Konferencji Ogólnej Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Jednakże przed tym wielkim wydarzeniem kościelnym miałem możność spotkać się z brazylijską społecznością chrześcijańską. Wielu wiernych zjechało z tej okazji do metropolii São Paulo, zwłaszcza na kanonizację pierwszego błogosławionego rodem z Brazylii, brata Antonio od św. Anny Galvão. Liczę na to, że będę mógł mówić dłużej o tej podróży w przyszłą środę, podczas audiencji ogólnej. Tymczasem proszę was o modlitwy w intencji Konferencji, jaka obraduje w Aparecidzie i za drogę ludu Bożego, który żyje w Ameryce Łacińskiej.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama