Rosja: Dni Pamięci Jana Pawła II

W Moskwie trwają Dni Pamięci Jana Pawła II. Wspomnienie wielkiego Papieża związane jest z 87. rocznicą urodzin. Sługa Boży darzył zawsze wielkim szacunkiem Rosję i rosyjskie prawosławie.

„Wielką radość sprawia fakt, że Dni Jana Pawła II odbywają się zaraz po wydarzeniu, które miało miejsce 17 maja w świątyni Chrystusa Zbawiciela, pojednaniu chrześcijan w duchu miłości, zgodnie z przykazaniem Chrystusa „Żeby byli Jedno”- powiedział abp Tadeusz Kondrusiewicz otwierając trzydniową konferencję poświęconą Janowi Pawłowi II.

Ordynariusz archidiecezji Matki Bożej dodał, że ,,sługa Boży Jan Paweł II zawsze interesował się Rosją. Nieobojętne mu było jak ludzie w Rosji żyją, jak rozwija się rosyjskie prawosławie, z jakimi trudnościami spotyka się naród rosyjski. Wielki Papież wiele zdziałał dla zmiany ustroju narzuconego Rosji i krajom Europy Wschodniej”.

W ramach Dni Jana Pawła II w katolickich świątyniach Rosji wierni modlić się będą o rychłą kanonizację dotąd drogiego i bliskiego im Papieża. 20 maja w Moskwie odbędzie się wieczór pamięci, w którym swoje uczestnictwo zapowiedzieli nuncjusz apostolski Antonio Mennini, abp Tadeusz Kondrusiewicz, ambasador RP Jerzy Bahr. W trakcie wieczoru wykonane zostaną utwory muzyczne i poetyckie poświęcone Janowi Pawłowi II. Zaprezentowana zostanie książka „Kwiatki Jana Pawła II”, która niedawno ukazała się w języku rosyjskim.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama