Jasna Góra trwa na modlitwie dziękczynnej za pontyfikat Benedykta XVI.
Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej 19 kwietnia niemal bez przerwy celebrowane są wotywne Msze św. za Papieża. O Ojcu Świętym pamiętają nie tylko Polacy, ale także licznie przybywający tu pielgrzymi z zagranicy. Modlitwa potrwa przez całą noc.
O. Bogdan Waliczek, przeor Jasnej Góry podkreślił, że rocznica pontyfikatu to okazja do świętowania. „W Kaplicy Matki Bożej płynie modlitwa za pasterza całego Kościoła. W takich szczególnych momentach jak rocznica wyboru, ta modlitwa jest jeszcze bardziej intensywna. W czasie każdej Mszy św. polecamy następcę św. Piotra i przyzywamy Bożej łaskawości dla niego”, podkreślił przeor.
Intencje dziękczynne za papieską posługę Benedykta XVI towarzyszą niemal wszystkim przybywającym na Jasną Górę grupom, wśród których dominują maturzyści i gimnazjaliści. „Bardzo się cieszymy, że nasza pielgrzymka wypadła akurat w rocznicę Jego wyboru. Jest miejsce dla Benedykta XVI w moim życiu i bardzo cieszę się, że on został kolejnym Papieżem, ponieważ kontynuuje to, co Jan Paweł II starał się robić. Cieszę się z tego, że jest naszym papieżem i mam nadzieję, że ten pontyfikat jeszcze dużo wniesie w Kościół”, podkreślają młodzi pielgrzymi.
Także pielgrzymi z zagranicy pamiętają o rocznicy wyboru kard. Ratzingera na Stolicę Piotrową. Rano Mszę św. celebrował bp Heinrich Timmeoevers z Münster. „Chcemy tutaj modlić się przy Matce Bożej i jednocześnie pamiętać w naszych modlitwach o Papieżu” - powiedział niemiecki biskup.
Benedykt XVI jeszcze przed wyborem na Papieża trzykrotnie pielgrzymował na Jasną Górę. Sanktuarium znalazło się także na trasie jego pierwszej papieskiej pielgrzymki do Polski.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.