Diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II zakończony

W bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie odbyła się uroczystość zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

W uroczystości uczestniczył m. in. kard. Camillo Ruini, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej. Na ostatnie (123) posiedzenie Trybunału Kanonicznego przybyli kardynałowie z Watykanu i przedstawiciele duchowieństwa z Wiecznego Miasta. Z Francji przyjechała zakonnica Marie-Simon-Pierre, której uzdrowienie z zaawansowanej choroby Parkinsona przypisywane jest wstawiennictwu polskiego papieża. Przybył też metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz i jego poprzednik, kardynał Franciszek Macharski

Wśród gości obecny był prezydent Lech Kaczyński z małżonką.

W czasie uroczystości zostały podpisane przez członków trybunału dokumenty zamykające diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego. Dokumenty zostały umieszczone w skrzyniach, które zostały zapieczętowane. Przekazanie wszystkich materiałów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych powierzono postulatorowi procesu ks. Sławomirowi Oderowi.

Kard. Ruini wygłosił przemówienie, w którym zwrócił uwagę, że człowiek, który kochał Boga tak, jak Jan Paweł II, mógł być tylko przykładnym świadkiem. Przypomniał główne cechy osobowości Karola Wojtyły. Wspomniał również główne myśli jego nauczania i przypomniał ważne wydarzenia, z życia Papieża-polaka, m. in. związane z jego cierpieniami.

«« | « | 1 | » | »»