Kard. Bertone: Trzeba lustrować nie tylko duchownych

Kard. Tarcisio Bertone wyraził się z uznaniem o decyzji polskich biskupów w sprawie zbadania dotyczących ich dokumentów.

Watykański Sekretarz Stanu odpowiedział 12 stycznia na pytania dziennikarzy podczas uroczystości promocji nowego miesięcznika włoskiej akcji katolickiej. Podkreślił przy tej okazji szkodliwość niedostatecznej komunikacji, co miało nieszczęsne skutki. Trudno bez niej podejmować właściwe decyzje oraz uzyskać rozeznanie co do autentyczności dokumentów. Kard. Bertone jest przekonany o konieczności przeprowadzenia podobnej weryfikacji nie tylko w odniesieniu do duchowieństwa, ale także innych osób pełniących ważne funkcje w życiu społeczeństw całego regionu Europy Wschodniej. Swoją opinię przekazał już kompetentnym władzom.

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej wyraził zdziwienie, że dostęp do dokumentacji, którą tak łatwo zdobyła prasa, nie mogły uzyskać osoby mające pełne prawo do zaznajomienia z nią.

Trudno powiedzieć, kiedy będzie mianowany nowy arcybiskup warszawski. Jedynie Bóg to wie. Wraz z Ojcem Świętym i jego współpracownikami modlimy się w tej sprawie - stwierdził w wypowiedzi dla dziennikarzy watykański Sekretarz Stanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg