VI Dzień Papieski, obchodzony każdego roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolice Piotrową, obchodzony jest w całym kraju bardzo uroczyście.
Papież – Polak zachwycając nas pięknem i otwartością Swojego życia i słów, które wypowiadał nie pozwala nam odejść od tych, którzy wśród nas potrzebują Chrystusa.
Ewangelizacja, o której wielokrotnie przypominał i do której tak bardzo zachęcał
ma bardzo duże znaczenie szczególnie dla młodzieży zaangażowanej w dzieła skierowane z myślą o ich rówieśnikach. W ten szczególny dzień każde z miast pragnie jeszcze raz spojrzeć w słowa, myśli Jana Pawła II.
Właśnie dlatego studenci i młodzież Trójmiasta pragnie spotkać się 16. X na koncercie organizowanym przez miasto Sopot.
Zaproszonym gościem jest grupa RAZ.DWA.TRZY wraz z chórem uwielbieniowym Solus Cum Deo Solo. To właśnie oni poprowadzą tego dnia modlitwę, Apel Jasnogórski.
A przygotowane przez młodzież rozważania zachęcą do jeszcze głębszego spojrzenia w siebie, swoje życie i doświadczenie Boga.
Termin: 15 X (niedziela) Sopocki Hipodrom
21.00 - Apel Jasnogórski na Hipodromie w Sopocie
Termin: 16 X (poniedziałek) 2006 Kościół NMP Gwiazdy Morza w Sopocie
18.30 - koncert zespołu "Raz.Dwa.Trzy."
20.00 - koncert uwielbieniowy oraz apel poprowadzi młodzieżowy chór Solus Cum Deo Solo
wstęp na koncerty jest wolny
Październik w sposób szczególny jest poświęcony modlitwie różańcowej.
Papież kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez swoich poprzedników.
Papież rozmawiał wieczorem w Castel Gandolfo z dziennikarzami.
Ojciec Święty wyraził uznanie wobec tych, którzy podejmują tę posługę.
Aby przywódcy narodów byli wolni od pokusy wykorzystywania bogactwa przeciw człowiekowi.
„Jakość życia ludzkiego nie zależy od osiągnięć. Jakość naszego życia zależy od miłości”.