Muzułmanie usłyszeli Papieża bez pośredników

Benedykt XVI otworzył nowy rozdział w stosunkach między Kościołem katolickim a islamem - tak o spotkaniu papieża z ambasadorami państw muzułmańskich i przedstawicielami społeczności islamskiej napisała La Repubblica.

Włoski dziennik zauważył, że dzięki transmisji papieskiego przemówienia na cały świat po raz pierwszy muzułmanie mogli go wysłuchać "bez żadnych pośredników" .

Watykanista rzymskiej gazety Marco Politi, który po głośnym przemówieniu Benedykta XVI z Ratyzbony wyrażał zaniepokojenie tym, że odszedł on od linii dialogu Jana Pawła II, po poniedziałkowej audiencji w Castel Gandolfo stwierdził z zadowoleniem, że następca polskiego papieża przedstawił własną strategię korzystając z najlepszych wzorów Soboru Watykańskiego i swego poprzednika. Wystąpienie Benedykta XVI Politi nazwał "geopolitycznym performance". Jego zdaniem, "prawdziwe spotkanie na szczycie" odbyło się jednak nie w Castel Gandolfo, lecz w telewizji, gdyż transmisję ze spotkania mogły oglądać dziesiątki milionów muzułmanów na całym świecie. Dzięki temu, jak podkreślił, nawiązała się bezpośrednia łączność między papieżem a światem muzułmańskim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama