Wojna czcicielom krzyża!

Koalicja irackich ugrupowań rebelianckich kierowana przez al-Kaidę przysięgła wojnę "czcicielom krzyża" w odpowiedzi na niedawną wypowiedź papieża Benedykta XVI na temat islamu, która wywołała protesty w świecie muzułmańskim.

"Oznajmiamy czcicielowi krzyża (papieżowi), że zostanie pokonany razem z Zachodem, tak jak to się już dzieje w Iraku, Afganistanie czy Czeczenii" - głosi oświadczenie umieszczone w Internecie przez Radę Zgromadzenia Mudżahedinów, koalicję ekstremistów irackich zdominowaną przez iracką al-Kaidę.

"Złamiemy krzyż i wylejemy wino (...). Bóg pomoże muzułmanom podbić Rzym. (...) Bóg daje nam siłę, byśmy poderżnęli im gardła i aby ich pieniądze i potomkowie stali się łupem mudżahedinów" - dodaje oświadczenie.

Ukazało się ono w niedzielę wieczorem na stronie internetowej często używanej przez al-Kaidę i inne radykalne ugrupowania.

Benedykt XVI powiedział w niedzielę, że jest mu przykro z powodu tego, jak przyjęto zacytowanie przez niego w przemówieniu w Ratyzbonie 12 września słów średniowiecznego cesarza bizantyjskiego o islamie i przemocy. Przemówienie to oburzyło muzułmanów i wywołało gwałtowne demonstracje w wielu krajach islamskich.

Oprócz Rady Zgromadzenia Mudżahedinów również radykalne ugrupowanie irackie Ansar as-Sunna ogłosiło, że w odwecie za wystąpienie Benedykta XVI będzie walczyć z chrześcijanami.

"Dopóki nie powrócicie do prawdziwej wiary, będziecie mieli do czynienia tylko z naszymi mieczami" - oznajmiła Ansar as-Sunna z oddzielnym oświadczeniu internetowym.

W Basrze na południu Iraku przeciwko wypowiedzi papieża protestowało w poniedziałek około 500 muzułmanów. Demonstranci spalili wizerunek Benedykta XVI.

Iracka al-Kaida i inne radykalne ugrupowania arabskiej mniejszości sunnickiej walczą w Iraku z wojskami koalicyjnymi i rządem irackim; wiele z nich dokonuje zamachów bombowych na szyickich cywilów, aby sprowokować wojnę domową, która, jak liczą, skłoniłaby koalicję wielonarodową do wycofania się z Iraku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama