Stary Sącz: Śladami Karola Wojtyły

Na trzynaście szlaków wiodących przez miejsca wędrówek Karola Wojtyły wyruszyło 26 czerwca półtora tysiąca uczestników V Papieskich Dni Młodych. Spotkanie odbywa się na błoniach w Starym Sączu, wokół drewnianego papieskiego ołtarza. Dni przebiegają pod hasłem: "Ile macie chlebów?".

Poniedziałek był czwartym dniem spotkania. Rozpoczęła go poranna modlitwa i Msza św. Po śniadaniu uczestnicy wyruszyli w góry, aby przemierzyć te same trasy o których mówił w słynnej "powtórce z geografii" Jan Paweł II na boniach w Starym Sączu w 1999 r.

Poniedziałek był dniem świadectwa o miłosierdziu. Nad tym zagadnieniem zastanawiali się młodzi na trasach swoich wędrówek. Wieczorem wrócili na starosądeckie błonia i wysłuchali kolejnego koncertu ewangelizacyjnego, by póxniej uczestniczyć jeszcze w liturgii słowa.

V Papieskie Dni Młodych kończą się 27 czerwca. Spotkanie przygotowało Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu przy współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Papieskie Dni Młodych odbywają się w Starym Sączu od 5 lat. Zdaniem organizatorów, spotkanie ma być sposobem naśladowania Jana Pawła II, który podczas wędrówek uczył umiłowania prawdziwie religijnego stylu życia.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama