Meksyk poświęcony Sercu Jezusowemu

Do otwarcia na tajemnicę Bożej miłości zachęca Benedykt XVI katolików Meksyku. W jego imieniu przesłanie z okazji odnowienia przez meksykański episkopat poświęcenia narodu Sercu Jezusowemu wystosował kard. Angelo Sodano.

Papież życzy, by w sercach wszystkich Meksykan ustanowione zostało Chrystusowe królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju. Wzywa, by budowali społeczeństwo coraz bardziej przeniknięte ewangelicznymi wartościami. Zachęca, by karmili się Chlebem eucharystycznym i pozostawali w głębokiej jedności z Chrystusem realnie obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Odnowienie poświęcenia Meksyku Sercu Jezusowemu odbyło się 23 czerwca w sanktuarium narodowym z monumentalnym pomnikiem Chrystusa Króla Pokoju w stanie Guanajuato. 20-metrową figurę Pana Jezusa ustawiono w roku 1924 na górze Cubilete, wznoszącej się 2600 m n.p.m. W tym samym roku na pierwszym krajowym kongresie eucharystycznym w Meksyku episkopat poświęcił naród Sercu Jezusowemu.

Po 82 latach odnowienia tego aktu dokonano podczas mszy uroczystości Najświętszego Serca, której przewodniczył stojący na czele konferencji episkopatu bp José Guadalupe Martín Rábago. Odnowienie zostanie powtórzone w niedzielę 25 czerwca w meksykańskich diecezjach. Drugie poświęcenie narodu Bożemu Sercu zbiega się z trwającą przez dwa miesiące (24 kwietnia – 29 czerwca) peregrynacją relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque. Zostały one przywiezione do Meksyku z Paray-le-Monial we Francji.

Meksykańscy biskupi odnowili poświęcenie Sercu Jezusowemu w chwilach ważnych dla przyszłości kraju. 2 lipca odbędą się tam wybory powszechne. W intencji ich pomyślnych wyników oraz pokoju i jedności kraju episkopat zorganizował też 24 czerwca pielgrzymkę do narodowego sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama