Benedykt XVI do piekarskich pielgrzymów

Ojciec Święty poleca w modlitwie wszystkich, którzy gromadzą się przed Jej cudownym obrazem i powierzają jej codzienny trud pracy, dla tak wielu ciężkiej, mozolnej i niebezpiecznej - czytamy w telegramie nadesłanym ze Stolicy Apostolskiej do pielgrzymów zgromadzonych w Piekarch Śląskich.

Publikujemy cały tekst telegramu ze Stolicy Apostolskiej

Watykan 20 maja 2006 roku

Ekscelencjo, czcigodny Księże Arcybiskupie!

Jego Świątobliwość Benedykt XVI, poinformowany o tegorocznej pielgrzymce mężczyzn oraz młodzieży męskiej z różnych stron Polski do Piekar Śląskich, na ręce księdza Arcybiskupa przesyła dla wszystkich jej uczestników serdeczne pozdrowienie i słowa duchowej łączności.

Maryi, Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, Ojciec Święty poleca w modlitwie wszystkich, którzy gromadzą się przed Jej cudownym obrazem i powierzają jej codzienny trud pracy, dla tak wielu ciężkiej, mozolnej i niebezpiecznej. Opiece Dobrej Matki zawierza radości i troski zgromadzonych pielgrzymów. Poleca Jej wstawiennictwu zmagania wszystkich ludzi pracy o chleb powszedni i niepokojący problem bezrobocia. Uprasza otwartość serc oraz łaskę nadziei dla biednych i potrzebujących. Życzy by to pielgrzymowanie do Najświętszej Matki uwrażliwiło pracodawców i ludzi pracy, zwłaszcza młodych, na ewangeliczny wymiar ludzkiej pracy, na kwestię godności każdego człowieka i potrzebę przestrzegania sprawiedliwości społecznej.

Wraz ze zgromadzonymi, Ojciec Święty modli się w ich intencjach słowami modlitwy z encykliki „Deus Caritas Est”: „Święta Maryjo, Matko Boża, Ty wydałaś na świat Jezusa, Twojego Syna – Bożego Syna. Prowadź nas ku Niemu. Naucz nas, jak Go poznawać i kochać, abyśmy również my mogli stać się zdolni do prawdziwej miłości i być źródłami wody żywej w spragnionym świecie” (n. 42).

Księdzu Arcybiskupowi i wszystkim pielgrzymom: biskupom, kapłanom, osobom konsekrowanym oraz ludziom pracy Śląska, Jego Świątobliwość z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Arcybiskup Leonardo Sandri,
Substytut Sekretariatu Stanu

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama