Tarnów: pieszo na spotkanie z Benedyktem XVI

Pieszo na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI w Krakowie wybiera się młodzież diecezji tarnowskiej. Wędrówka potrwa trzy dni. Spotkanie Papieża z młodymi planowane jest na krakowskich Błoniach 27 maja wieczorem.

- Samo spotkanie jest czymś wielkim i wspaniałym, ale przygotowanie do niego może być o wiele cenniejsze - powiedział KAI ks. Artur Ważny, odpowiedzialny w diecezji tarnowskiej za duszpasterstwo młodzieży. Stąd pomysł pieszej wędrówki z Tarnowa do Krakowa na spotkanie z Benedyktem XVI. - Atmosfera oczekiwania i przygotowania sprawi, że to spotkanie będzie dla młodych bardziej owocne - stwierdził ks. Ważny.

Wędrówka potrwa trzy dni i - według organizatorów - nie będzie męcząca. Noclegi zaplanowano w parafiach położonych na trasie z Tarnowa do Krakowa, na polach namiotowych, a nawet w stodołach u gospodarzy. Po drodze młodzi będą poznawać nauczanie Benedykta XVI, rozważać słowa wypowiedziane w czasie ubiegłorocznego spotkania w Kolonii, a przede wszystkim pierwszą encyklikę "Deus Caritas est". - Chcemy na krakowskie Błonia przyjść przygotowani, nie z biegu, ale wyciszeni i skoncentrowani - podkreślił ks. Ważny.

Zapisy na pieszą wędrówkę do Krakowa są przyjmowane w Tarnowie do 10 maja.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg