Pokolenie JP2 musi zrealizować się w działaniu - mówił w niedzielę 9 kwietnia kard. Józef Glemp.
Prymas Polski spotkał się z młodzieżą w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie.
"Pokolenie Jana Pawła II ma pokazać czyn, który wynika z wiary, umocnionej w sakramencie bierzmowania" - powiedział kard. Glemp. Zauważył, że czyn to również wspólnota modlitwy. Według niego przykładem wielkich czynów, do jakich jest zdolne Pokolenie JP2, był sposób obchodzenia 1. rocznicy odejścia Jana Pawła II z tego świata "W Warszawie zapełnił się cały plac młodymi ludźmi, którzy modlili się i czuwali bez jakiegoś żalu, opłakiwania, żałoby. W całej Polsce było podobnie" - podkreślał.
Według kard. Glempa Pokolenie JP2 ma w sobie siłę, aby iść przez ziemskie życie do Boga. "Pokolenie Jana Pawła II ma siłę żeby iść w życie, które jest zalążkiem na ziemi, a które ma wejście do światłości niewysłowionej, gdzie żyje wszechmogący Bóg" - mówił.
"Jesteście pokoleniem, wychowanym na nauce Jana Pawła II. Wasz stosunek do Jezusa Chrystusa musi być ustawicznie kształtowany, przez uczestnictwo w sakramentach świętych i słuchaniu Słowa Bożego. Uczyńcie młodzi przyjaciele rachunek sumienia z waszego życia, żebyście mieli udział w zmartwychwstaniu, którym jest każde odnowienie siebie, każde podniesienie się z nałogu, każde zerwanie ze słabością, z wadą, grzechem." - apelował Prymas.
Na zakończenie Prymas wezwał młodzież do życzliwego przyjęcia Benedykta XVI: "Trzeba będzie na niego spojrzeć i powiedzieć: to jest wysłannik pokoju, sprawiedliwości i tego życia, które nas umacnia."
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.