111 dni przed wizytą Benedykta XVI w Polsce parafie w regionie łódzkim przygotowują już dary dla papieża i organizują wyjazdy wiernych na spotkania.
Dziennik wymienia szereg inicjatyw związanych ze zbliżająca się papieską pielgrzymką:
Na Jasną Górę wybiera się m.in. reprezentacja mieszkańców podpiotrkowskiej wsi Papieże. Do Warszawy natomiast pojadą jezuici z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy od kilku miesięcy zabiegają, by szczerozłote korony poświęcone przez Jana Pawła II nałożył na obraz Matki Boskiej Trybunalskiej jego następca.
Prałat Ryszard Olszewski, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Pabianicach, chciałby, aby Benedykt XVI przyjął miniaturkę pomnika Jana Pawła II, który stoi na kościelnym placu. Przygotowuje też dla papieża figurkę patrona swojej parafii.
Karmelitanki bose z klasztoru przy ul. św. Teresy w Łodzi będą haftować stułę.
Pomysł ma już łódzki piekarz Jan Cygan. Z okazji papieskiej pielgrzymki chce upiec metrową łódź, która nawiązywałaby do herbu miasta i do św. Piotra, rybaka.
Kopię obrazu Maryi Księżnej Sieradzkiej z Charłupi Małej zamierza podarować Benedyktowi XVI ksiądz Marian Bronikowski, kustosz sanktuarium maryjnego. Słynący z cudów obraz nieznanego twórcy powstał prawdopodobnie w XVII wieku.
Z kolei artystka Edyta Jóźwik z Opoczna pracuje nad gobelinem papieskim, który podaruje Benedyktowi XVI opoczyński oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich. Gobelin będzie miał wymiary 136 na 160 cm. W centralnej części znajdzie się papieski herb, przedstawiający niedźwiedzia, głowę murzyńskiego króla i muszlę.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.