Izrael: Media życzliwie o spotkaniu papieża z rabinem

Izraelskie media szeroko i życzliwie informowały o spotkaniu w Watykanie papieża Benedykta XVI z głównym rabinem Rzymu, Riccardo Di Segnim.

W relacjach ze spotkania papieża i rabina, podkreśla się przede wszystkim, głębokie zaniepokojenie i ból wyrażony przez Benedykta XVI z powodu wzrostu antysemityzmu w ostatnich latach, w wielu krajach Europy. Dzienniki przekazały apel Benedykta XVI, aby chrześcijanie i Żydzi współpracowali - w poczuciu odpowiedzialności - na rzecz sprawiedliwości, wolności i miłości.

W komentarzach podkreślono, że zaproszenie Benedykta XVI do synagogi rzymskiej, zbiega się z dwudziestą rocznicą historycznego w niej pobytu Jana Pawła II. Przy tej okazji przypomniano przełomową rolę papieża z Polski w rozwoju dialogu katolików z Żydami. Izraelska prasa zwraca uwagę, że papież Benedykt XVI już wielokrotnie podkreślał konieczność dalszego pogłębienia relacji między chrześcijaństwem i judaizmem. Wskazano, że pobyt Benedykta XVI w synagodze w Kolonii, był kolejnym ważnym krokiem na tej drodze

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja