Niemcy filmują najtrudniejsze chwile Papieża

Wczoraj rozpoczęły się zdjęcia do dokumentalnego filmu „Karol Wojtyła - tajemnice papieża". Realizuje go niemiecka telewizja publiczna ZDF.

Ojca Świętego będą wspominać m.in. Wałęsa, Gorbaczow i Jaruzelski.

Film będzie dramatem dokumentalnym, który naświetli drogę życiową Karola Wojtyły i ukaże go w chwilach najtrudniejszych prób – w czasie drugiej wojny światowej i podczas „najgorętszej fazy upadku komunizmu”. Akcja ma być przeplatana materiałami dokumentalnymi, w tym wspomnieniami ludzi, którzy wpływali na politykę w czasie pontyfikatu Jana Pawła II – Lecha Wałęsy, Michaiła Gorbaczowa, Wojciecha Jaruzelskiego, Zbigniewa Brzezińskiego, Henry’ego Kissingera i Helmuta Kohla.

Reżyserem jest Gero von Boehm, rolę Jana Pawła II powierzono Michaelowi Mendlowi znanemu m.in. z filmów „Upadek” i „Weiser”. Młodego Karola Wojtyłę zagra Devid Striesow („Upadek”), a przyjaciółkę przyszłego papieża – Cosma Shiva Hagen („Marlena”). Od 19 stycznia zdjęcia będą kręcone w Goerlitz na granicy z Polską. Emisja szykowana jest na pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Niemiecki dokument jest czwartym tytułem poświęconym w ostatnich miesiącach papieżowi.

«« | « | 1 | » | »»