Benedykt XVI przyjął prezydenta Iraku

Benedykt XVI przyjął na prywatnej audiencji prezydenta Iraku Dżalala Talabaniego. Towarzyszyli mu małżonka i grono najbliższych współpracowników.

Rozmowa Papieża z szefem państwa irackiego odbyła się w Małej Sali Tronowej, sąsiadującej z Prywatną Biblioteką Papieską, i trwała około pół godziny. Watykan nie ujawnił treści rozmowy.

Po audiencji polityka przyjął kard. Angelo Sodano, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, po czym spotkał się on z biskupami chaldejskimi, obradującymi obecnie w Watykanie na specjalnym synodzie.

Radio Watykańskie podało, że iracki przywódca spóźnił się na spotkanie z Ojcem Świętym z powodu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa, jakie wprowadzono w okolicach Placu św. Piotra. Zapomniano też w samochodzie na dziedzińcu watykańskim o przywiezionym dla Papieża obrazie olejnym dużych rozmiarów.

Nieoficjalne źródła mówią, że tematem rozmów Talabaniego w Watykanie były sprawy i znaczenia dialogu różnych religii w procesie odbudowy Iraku oraz sytuacja w tym kraju i na Bliskim Wschodzie.

«« | « | 1 | » | »»

Autopromocja