Kalwaria Zebrzydowska: Abp Dziwisz na odpuście

O rychłą beatyfikację Jana Pawła II modlił się 11 września w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

W tej intencji wierni uczestniczący w uroczystościach odpustowych Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odprawili na kalwaryjskich dróżkach Drogę Krzyżową o godz. 9.00. Podczas Mszy św. pontyfikalnej sprawowanej o godz. 11.00 z udziałem kard. Mariana Jaworskiego, metropolity Lwowa obrządku łacińskiego na Ukrainie, abp. Giovanniego Lajolo z Watykanu oraz kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów Metropolita krakowski powtórzył złożony w czasie niedawnego ingresu akt ofiarowania Kościoła krakowskiego Pani Kalwaryjskiej.

W uroczystościach, które były swoistym ingresem abp. Dziwisza do sanktuarium kalwaryjskiego oprócz licznie przybyłych pielgrzymów i kapłanów udział wzięły władze samorządowe miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska, władze powiatowe, przedstawiciele policji, straży pożarnej, szkół oraz poczty sztandarowe szkół i innych organizacji z gminy kalwaryjskiej. Pielgrzymi entuzjastycznie witali nowego Metropolitę krakowskiego na Kalwarii. W uroczystościach uczestniczył także ambasador Republiki Włoskiej w Polsce wraz z małżonką.

Ojcowie Bernardyni na zakończenie uroczystości ofiarowali abp. Dziwiszowi kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama