Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci: w ub.r. prawie 1,6 mln zł

Prawie 1,6 mln zł zebrały w ubiegłym roku w Polsce dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Sporą część tej kwoty zawdzięczamy Kolędnikom Misyjnym, którzy kwestowali na rzecz swoich rówieśników na Madagaskarze.

„Dzięki ofiarom polskich dzieci udało się zrealizować na Madagaskarze 9 projektów nadzwyczajnych – powiedział sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary. – Są to projekty edukacyjne oraz związane z ochroną życia i zdrowia. Czego mogą dotyczyć? Budowa sali lekcyjnej, zakup nowych ławek, krzeseł, zorganizowanie dla dzieci letniego wypoczynku, no i jak najbardziej w tej części świata potrzebna jest ochrona życia i zdrowia. Wyczytałem w tych projektach specjalnych, że podejmowane są chociażby działania na rzecz higieny osobistej i dostępu do stomatologa” – poinformował ks. Maciej Będziński.

W tym roku Kolędnicy Misyjni zwracać będą uwagę na sytuację dzieci w Tajlandii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.