Pocieszyciel ma się stać światłem

W kaplicy Redemptoris Mater Franciszek wysłuchał dziś rano pierwszego z czterech rozważań adwentowych o. Raniera Cantalamessy.

Kaznodzieja Domu Papieskiego mówi w nich tym razem o Duchu Świętym, Jego naturze i różnych aspektach Jego obecności w Kościele. Opatrzone one zostały wspólnym tytułem, zaczerpniętym z dzieł św. Ambrożego: „Upajajmy się trzeźwo Duchem Świętym”.

Zgodnie z zamiarem papieskiego kaznodziei jego adwentowe rozważania wpisują się w proces recepcji Soboru Watykańskiego II, który miał zapoczątkować nową Pięćdziesiątnicę dla Kościoła. Wyraża się ona – jak zauważył o. Cantalamessa – nie tylko w ruchach charyzmatycznych, ale wszędzie, a zwłaszcza w refleksji teologicznej. „Dla niej Duch Święty ma być nie tylko przedmiotem dotyczącego Go traktatu, pneumatologii, ale, by tak rzec, atmosferą, namaszczeniem dla całego życia Kościoła i wszelkich dociekań teologicznych. Pocieszyciel ma się stać światłem dogmatów, należy robić wszystko z namaszczeniem Ducha Świętego” – mówił o. Cantalamessa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.