Benedykt XVI wystąpi publicznie?

Możliwe, że papież-senior Benedykt XVI weźmie w uroczystości zakończenia Roku Świętego – odpowiedział na pytanie dziennikarzy prefekt Sekretariatu ds. Komunikacji, ks. prał. Dario Edoardo Viganò.

Ks. Viganò zaznaczył, że nie jest na bieżąco poinformowany o stanie zdrowia papieża-seniora, ale jak sądzi możliwy będzie jego udział 20 listopada w uroczystości zakończenia Roku Świętego, podobnie jak uczestniczył 8 grudnia 2015 w rozpoczęciu Roku Świętego.

W wydarzeniu tym wezmą udział kardynałowie przybyli na konsystorz 19 listopada i można sądzić, że będzie ono miało niezwykły charakter. Jak przypomina agencja ACI będzie to 8 pojawienie się publiczne Benedykta XVI po rezygnacji ze Stolicy Piotrowej 28 lutego 2013 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BENEDYKT XVI

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.