„Papież pragnął dotrzeć do was w sytuacji, w jakiej żyje każdy z was – powiedział abp Samuel Kleda. – Zachęca on nas wszystkich, byśmy weszli w ducha Roku Miłosierdzia i nawracali się”.
„Mogę was zapewnić, że pamiętam w moich modlitwach o was, a także o waszych krewnych, przyjaciołach i wszystkich, którzy wam towarzyszą na tym etapie życia”. Tak pisze Ojciec Święty do osób przetrzymywanych w centralnym więzieniu Kamerunu New-Bell, które znajduje| się w największym mieście tego afrykańskiego kraju, Duali.
Są tam setki więźniów, którym list Franciszka przekazał 3 września miejscowy metropolita. „Papież pragnął dotrzeć do was w sytuacji, w jakiej żyje każdy z was – powiedział abp Samuel Kleda. – Zachęca on nas wszystkich, byśmy weszli w ducha Roku Miłosierdzia i nawracali się”.
Radość z papieskiego przesłania wyraził też generalny administrator więzień Kamerunu, który zarządza więzieniem w Duali. Podkreślił on, że personel i więźniowie wspomnianego zakładu karnego zostali tym listem uhonorowani. Nigdy dotychczas czegoś takiego nie otrzymali.
W Roku Jubileuszowym Ojciec Święty pamięta o ludziach pozbawionych wolności nie tylko w Afryce, ale i na całym świecie. 6 listopada przewodniczyć będzie w bazylice watykańskiej obchodom Jubileuszu więźniów.
Było to jedno z pierwszych zadań, które postawił sobie Karol Wojtyła po przybyciu do Watykanu.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.