Kard. Tagle: Dar młodych i Papieża dla ubogich w Krakowie

Papież chce, aby po jego wizycie pozostał trwały ślad – zauważa kard. Luis Tagle.

Jako przewodniczący Caritas Interntaionalis towarzyszył on dziś Franciszkowi w ceremonii poświęcenia dwóch nowych domów Caritas. Jeden jest przeznaczony dla ubogich, a drugi dla starców. Jak podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Tagle, takie upamiętnianie podróży apostolskich dziełami miłosierdzia, stało się trwałym elementem tego pontyfikatu.

„Jest to dar, który pozostanie i z którego będą korzystać ubodzy. To samo uczynił Franciszek, kiedy był w moim kraju, na Filipinach. Teraz nabiera to dodatkowego znaczenia, bo ten Światowy Dzień Młodzieży jest bardzo związany z tematem miłosierdzia. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec – mówi nam Papież. I dlatego postanowiono, by obok tego całego świętowania i naturalnej dla młodych radości, pojawił się też ten widzialny gest miłosierdzia. Papież w imieniu młodych ofiarowuje ten dar miłości: dwa ośrodki Caritas dla ubogich”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.