Kard. Parolin z oficjalną wizytą na Ukrainie

Jego wizyta na Ukrainie, podczas której niejednokrotnie spotka się on z uchodźcami i ubogimi, przypomni światu wciąż trwającą, a tak często zapominaną wojnę na wschodzie tego kraju.

Z oficjalną wizytą udał się dziś po południu na Ukrainę kard. Pietro Parolin. Watykański sekretarz stanu rozpoczyna ją od Kijowa, a jutro będzie na wschodzie tego kraju, w Zaporożu. Spotka się tam m.in. z uchodźcami, którymi opiekuje się Caritas tamtejszej diecezji charkowsko-zaporoskiej. Inne spotkanie z nimi przewidziane jest pojutrze w Kijowie, gdzie gość z Watykanu zostanie też przyjęty przez najwyższe władze państwowe, w tym prezydenta Petra Poroszenkę. Z kolei w sobotę i w niedzielę 18 i 19 czerwca będzie we Lwowie goszczony przez Kościół łaciński i greckokatolicki.

W poniedziałek 20 czerwca kard. Parolin uda się znowu do stolicy Ukrainy, gdzie m.in. odda hołd ofiarom manifestacji na Majdanie i wielkiego głodu lat 30. ub. wieku oraz spotka się w zabytkowym soborze Mądrości Bożej z Wszechukraińską Radą Kościołów i Organizacji Religijnych. Tam też odbędzie konferencję prasową. Wieczorem kardynał sekretarz stanu powróci do Watykanu. Jego wizyta na Ukrainie, podczas której niejednokrotnie spotka się on z uchodźcami i ubogimi, przypomni światu wciąż trwającą, a tak często zapominaną wojnę na wschodzie tego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.