Główna troska Franciszka?

Ewangelizacja!

Kościół może bardzo dużo zaoferować amerykańskiemu społeczeństwu, ale pod warunkiem, że pozostanie Kościołem – uważa nowy nuncjusz apostolski w USA. Abp Christophe Pierre jest już w Waszyngtonie, niebawem złoży listy uwierzytelniające w Białym Domu.

W rozmowie z Tygodnikiem America zwrócił on uwagę, że Kościół musi zachować swą tożsamość, być Kościołem Chrystusa, którego członkowie są naprawdę Jego uczniami i żyją wartościami Ewangelii, nawet jeśli jest to trudne. Papieski dyplomata zaznaczył, że Benedykt XVI pozwolił nam zrozumieć współczesny świat, panującą w nim dyktaturę relatywizmu, w której jedyną prawdą jest to, że prawdy nie ma. Dla Franciszka z kolei główną troską jest ewangelizacja, otwarcie się Kościoła na wszystkich ludzi, aby dotrzeć do nich z Ewangelią – powiedział nowy nuncjusz w Waszyngtonie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.