Papież w Hawanie

Samolot włoskich linii lotniczych Alitalia po pokonaniu 8.698 km i ponad 12 godz. lotu wylądował na lotnisku im. José Martí o godz. 13.54 czasu lokalnego. W stolicy Kuby odbędzie się pierwsze w historii spotkanie głowy Kościoła katolickiego ze zwierzchnikiem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Po ceremonii powitania w saloniku stołecznego lotniska odbędzie się dwugodzinne prywatne spotkanie z Cyrylem. Po nim w obecności prezydenta Kuby Raúla Castro zostanie podpisana wspólna deklaracja katolicko-prawosławna dotycząca takich kwestii jak prześladowanie chrześcijan na Bliskim Wschodzie, rodzina, sekularyzacja, miejsce chrześcijan w zsekularyzowanym społeczeństwie, sprawy młodzieży oraz ochrony życia. Patriarcha Cyryl i Franciszek wygłoszą przemówienia.

Papieżowi towarzyszy kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan a patriarsze, metropolita Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego.

Po ceremonii pożegnania Franciszek wraz z 20-osobowym orszakiem odleci do Meksyku. Papieski samolot jest spodziewany na międzynarodowym lotnisku Benito Juárez w Mieście Meksyk ok. godz. 19 czasu miejscowego. (2:30 czasu polskiego). Jest to dwunasta zagraniczna podróż apostolska Franciszka i czwarta na kontynent amerykański. Jej hasłem są słowa: „Misjonarz miłosierdzia i pokoju". W ciągu sześciu dni papież odwiedzi sześć miast: Miasto Meksyk, Ecatepec, Tuxtlę Gutiérrez, San Cristóbal de Las Casas, Morelię i Ciudad Juárez. Do Rzymu powróci 18 lutego.

Więcej o papieskiej pielgrzymce:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama