Obradowała Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich

Dykasteria ta przygotowuje dla papieża projekty inicjatyw, które powinny być wdrożone w Kościele, aby nigdy więcej nie dochodziło do nadużyć w tej dziedzinie.

W Rzymie zakończyły się tygodniowe obrady Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Zgodnie ze swą misją dykasteria ta przygotowuje dla Papieża projekty inicjatyw, które powinny być wdrożone w Kościele, aby nigdy więcej nie dochodziło do nadużyć w tej dziedzinie. Projekty te były opracowywane w sześciu odrębnych grupach roboczych. Zanim zostaną przedstawione Papieżowi, będą jeszcze poddane pod dyskusję na zgromadzeniu ogólnym. Komunikat prasowy tytułem przykładu wspomina o trzech konkretnych propozycjach. Członkowie komisji proszą Ojca Świętego, aby przypomniał wszystkim odpowiedzialnym w Kościele, jak ważny jest bezpośredni kontakt z ofiarami nadużyć. Ponadto zaproponowano ustanowienie liturgii pokutnej oraz powszechnego dnia modlitw w tej intencji.

Papieska komisja zapowiada również, że na jej stronie internetowej będzie się można zapoznać z najlepszymi metodami ochrony nieletnich, które wypracowano w różnych Kościołach lokalnych. Referując swą działalność w ubiegłym roku, członkowie komisji wspominają między innymi o spotkaniach z przedstawicielami różnych episkopatów, między innymi z Polski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama