Dykasteria ta przygotowuje dla papieża projekty inicjatyw, które powinny być wdrożone w Kościele, aby nigdy więcej nie dochodziło do nadużyć w tej dziedzinie.
W Rzymie zakończyły się tygodniowe obrady Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich. Zgodnie ze swą misją dykasteria ta przygotowuje dla Papieża projekty inicjatyw, które powinny być wdrożone w Kościele, aby nigdy więcej nie dochodziło do nadużyć w tej dziedzinie. Projekty te były opracowywane w sześciu odrębnych grupach roboczych. Zanim zostaną przedstawione Papieżowi, będą jeszcze poddane pod dyskusję na zgromadzeniu ogólnym. Komunikat prasowy tytułem przykładu wspomina o trzech konkretnych propozycjach. Członkowie komisji proszą Ojca Świętego, aby przypomniał wszystkim odpowiedzialnym w Kościele, jak ważny jest bezpośredni kontakt z ofiarami nadużyć. Ponadto zaproponowano ustanowienie liturgii pokutnej oraz powszechnego dnia modlitw w tej intencji.
Papieska komisja zapowiada również, że na jej stronie internetowej będzie się można zapoznać z najlepszymi metodami ochrony nieletnich, które wypracowano w różnych Kościołach lokalnych. Referując swą działalność w ubiegłym roku, członkowie komisji wspominają między innymi o spotkaniach z przedstawicielami różnych episkopatów, między innymi z Polski.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych