- Miłosierdzie Boga będzie zawsze większe od każdego grzechu - zauważył dziś papież.
Okres świąteczno-urlopowy we Włoszech i wielu innych krajach europejskich jest dla licznych pielgrzymów okazją do odbycia jubileuszowej pielgrzymki do Rzymu i przejścia przez Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej. Grupy zorganizowane, a także pątnicy indywidualni rejestrują się w rzymskim biurze Roku Jubileuszowego i podążają specjalnie wydzielonym pielgrzymim szlakiem od Zamku Anioła do Bazyliki św. Piotra.
Franciszek przy różnych okazjach nawiązuje do tego szczególnego czasu łaski w Kościele. Zwraca uwagę na konkretną przemianę każdego człowieka, która zawsze wpisana jest w dobroć i dar Bożego przebaczenia. Papież podkreślił to także w dzisiejszym swoim wpisie na tweetterze, w którym czytamy, że „Miłosierdzie Boga będzie zawsze większe od każdego grzechu” (bulla Misericordiae vultus, 3).
Z okazji Wielkiego Jubileuszu włoska mennica państwowa wybije na zamówienie Watykanu przygotowany specjalnie na tę okazję medal. Edycja jest limitowana, a każdy egzemplarz będzie posiadał własny numer identyfikacyjny. 100 egz. zostanie wybitych w złocie, a po 3 tys. w srebrze i w brązie. Powstanie także 200 tryptyków po trzy medale wybite w każdym z tych metali.
Na awersie medalu zobaczymy herb papieski oraz łaciński napis: Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia 2015 (Iubilaeum Extraordinarium Misericordiae 2015). Na rewersie zaś pojawi się fragment obrazu Rembrandta „Powrót syna marnotrawnego”, którego oryginał znajduje się w Muzeum Ermitażu w Petersburgu. Na stronie tej znajdzie się także napis po łacinie: „Jego miłosierdzie na wieki” (In aeternum misericordia eius). Autorem projektu jest włoska artystka Mariangela Crisciotti. Medal będzie dostępny od 4 stycznia 2016 r.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.