Już po raz drugi w akcję Szlachetnej Paczki włączył się papież. Trwa wielki finał ogólnopolskiej akcji.
Ponad 10 000 wolontariuszy w 615 rejonach w całej Polsce w sobotę i niedzielę puka do drzwi 20 771 potrzebujących rodzin. I tak jest już od 15 lat. Finał Paczki to jak zawsze czas wielkich wzruszeń, niecodziennych spotkań, rozmów i emocji, a dla wielu - najważniejsze dwa dni w roku.
W Krakowie od dawna wszystkie potrzebujące wsparcia rodziny były „zajęte”. Ale miasto, gdzie idea Paczki się narodziła musi świecić przykładem, dlatego w kilku magazynach (m.in. przy stadionie Wisły) przez całą sobotę zbierano dary dla rodzin z innych regionów, m.in. świętokrzyskiego i lubelskiego. - Studiowałem w Krakowie, teraz mieszkam w Hrubieszowie i bardzo się cieszę, że dalej mogę działać w drużynie Paczki. Poznałem tu kilka wspaniałych rodzin, które bardzo zasługują na to, by ich życie się odmieniło - mówi Piotr, wolontariusz.
Papieżowi także bardzo spodobała się ta forma pomocy, dlatego już po raz drugi wspiera „Szlachetną paczkę”. - Chodzi o to, żeby pomagać ludziom potrzebującym wychodzić z biedy tak, aby ich sukces był trwały i sami mogli stanąć na nogi. Światu bardzo potrzebna jest taka solidarność - powiedział nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore, który przekazał paczkę od papieża Franciszka.
Trafiła ona do sześcioosobowej rodziny, w której wychowują się Oliwia, Oliwier, Ksawery i Gabriela. Znaleźli się w trudnej sytuacji kiedy ich tata uległ wypadkowi w pracy – doznał zmiażdżenia kości miednicy i przez 3 miesiące nie mógł wstać z łóżka. Papież podarował rodzinie artykuły spożywcze i środki czystości oraz ciepłą odzież i buty na zimę dla dzieci.
Pomoc dla potrzebujących przygotowali także aktorzy (m.in. Małgorzata Kożuchowska, Rafał Królikowski i Katarzyna Herman). - W tym roku pomagamy rodzinie pani Barbary, która samotnie wychowuje trzech synów. Parę lat temu dotknęła ich ogromna tragedia - spaliło im się całe mieszkanie. Podarowaliśmy im łóżka piętrowe i akwarium, o którym marzyli synowie Pani Barbary - mówili serialowa Grażynka i Jerzy z „Klanu” (Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Andrzej Grabarczyk).
W niedzielę i poniedziałek, na stadionach piłkarskiej ekstraklasy po raz pierwszy w historii zostanie uruchomiona „Szlachetna fala”, czyli specjalna oprawa meczowa odwołująca się do ideałów łączących darczyńców i potrzebujących.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
„Tryptyk Augustiański” zostanie premierowo wykonany 22 listopada.
„Głos Kościoła nadal ma znaczenie, kontynuujmy promocję pokoju”.
Dziś rano zadzwonił do Papieża Mahmud Abbas, prezydent Państwa Palestyńskiego.
Przy tej okazji zwrócił uwagę na nieocenioną rolę modlitwy osób starszych.