"Franciszek" na ekranach

W piątek 27 listopada na ekrany polskich kin wchodzi pierwszy biograficzny film fabularny o papieżu Franciszku.

Scenariusz powstał na podstawie książki Argentynki Elisabetty Piqué pt. „Franciszek – życie i rewolucja”, wydanej także w Polsce.

Argentyńsko-hiszpańską koprodukcję reżyserował Beda Docampo Feijóo, a w roli tytułowej występuje Darío Grandinetti.

Reżyser mówił, że film opowiada o papieżu to wszystko, czego o nim nie wiemy. Jak odkrył w sobie powołanie zakonne, o jego rodzinie, o jego pracy z ubogimi.

– Nigdy nie miał niczego osobistego, i to jest niezwykłe. I ta jego elastyczność – jest osobą, która dialoguje na różne tematy na przykład z rabinem. Stara się znajdować nie to, co dzieli, ale to, co łączy – mówił Docampo.

Film kończy się scenami konklawe w 2013 roku, kiedy Jorge Bergoglio wybiera imię świętego Franciszka, o którym w dzieciństwie opowiadała mu babcia.

Natomiast 3 grudnia na ekrany włoskich kin trafi inny fabularny film o papieżu, pod tytułem „Nazywajcie mnie Franciszek”, w reżyserii Daniele Luchettiego.

Opowieść przedstawia życie Jorge Bergoglia do momentu jego wyboru na papieża. Jednym z istotnych wątków będą w nim lata dyktatury wojskowej w Argentynie, gdy ksiądz Bergoglio, mimo młodego wieku, został mianowany prowincjałem zakonu jezuitów w swym kraju.

Buena Vista International Latinoamérica Francisco. El padre Jorge - Tráiler Oficial

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama