Franciszek: Eucharystia popycha do solidarności

Eucharystia nie kończy się na przyjęciu Komunii św. Ona nas popycha do solidarności z innymi. Papież Franciszek mówił o tym w wideoprzesłaniu na Ogólnoindyjski Kongres Eucharystyczny, który trwa w Bombaju.

Eucharystia nie kończy się na przyjęciu Komunii św. Ona nas popycha do solidarności z innymi. Ten, kto ją autentycznie przyjmuje, nie może pozostać obojętnym na  braci w potrzebie. Papież Franciszek mówił o tym w wideoprzesłaniu na Ogólnoindyjski Kongres Eucharystyczny, który trwa w Bombaju. Podkreślił przy tym, że Eucharystia nie jest nagrodą dla dobrych, ale umocnieniem dla słabych; jest pokarmem na drogę, który pomaga nam żyć. Ojciec Święty nawiązał też do tematu kongresowego spotkania: „Karmieni miłością Chrystusa, by nakarmić innych”.

„Ludzie na całym świecie potrzebują dziś pożywienia. A tym pokarmem nie jest tylko to, co zaspakaja nasz głód fizyczny. Istnieją też inne rodzaje głodu: miłości, nieśmiertelności, uczucia, opieki, przebaczenia, miłosierdzia. Te rodzaje głodu może zaspokoić tylko Chleb z nieba. Sam Jezus jest Chlebem żywym, który oddał życie za świat – mówił Papież. – Jednak Eucharystia nie kończy się na przyjęciu Ciała i Krwi Pana. Prowadzi nas ku solidarności z innymi. Komunia z Panem jest zarazem komunią z naszymi braćmi. Czyli ten, kto jest karmiony prawdziwym Ciałem i Krwią Chrystusa, nie może pozostać obojętny, kiedy widzi braci i siostry będących w potrzebie i cierpiących głód” – powiedział Papież.

Franciszek przypomniał, że obecny Krajowy Kongres Eucharystyczny odbywa się w 50. rocznicę Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbył się również w Bombaju. Był on jednocześnie pierwszym tego rodzaju spotkaniem, któremu przewodniczył Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.