Watykańska przychodnia pediatryczna w internecie

Od 90 lat watykańska przychodnia św. Marty świadczy pomoc medyczną dzieciom z ubogich rodzin, szczególnie emigrantów.

Na wczorajszej konferencji prasowej prezentującej nowopowstałą stronę internetową tego ambulatorium http://www.dispensariosantamarta.va/ przedstawiono  podstawowe informacje o działalności polikliniki.

Od początku działalności przychodnią kierują siostry szarytki, a pomaga im w tym 50 woluntariuszy świeckich, w tym lekarze różnych specjalności, między innymi ortopedzi, okuliści, dermatolodzy i chirurdzy, jak też psycholodzy.

Pod jej opieką znajduje się około 500 dzieci, w zdecydowanej większości z rodzin emigrantów z całego świata, które nie mają włoskich ubezpieczeń zdrowotnych. Oprócz pomocy medycznej klinika zapewnia też pomoc materialną w postaci mleka w proszku, pieluch, odżywek dla dzieci, a  nawet kołysek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.