Franciszek: Wiara jest siłą życia

Do zawierzenie się Jezusowi i Jego miłości zachęcał papież Franciszek podczas rozważania przed południowa modlitwą Anioł Pański na placu św. Piotra w Watykanie.

Ojciec Święty, nawiązując do zawartych w Ewangelii opisów wskrzeszenia i uzdrowienia dokonanych przez Jezusa, tłumaczył, że istotą tych wydarzeń była całkowita wiara i zaufanie.

Franciszek zachęcał, byśmy zadali sobie proste pytanie, czy wierzymy, że Jezus może nas uzdrowić i obudzić ze śmierci.

TŁUMACZENIE:
„Ta wiara, która dla pierwszych chrześcijan była pewna, może przygasnąć i stać się niepewna, do tego stopnia, że niektórzy mylą zmartwychwstanie z reinkarnacją. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli zachęca nas do życia w pewności zmartwychwstania: Jezus jest Panem, ma władzę nad złem i śmiercią, i chce nas zaprowadzić do domu Ojca, gdzie króluje życie.”

Papież następnie zapewnił, że każdy, kto jest zdesperowany i zmęczony, jeżeli powierzy siebie Jezusowi i Jego miłości, może zacząć żyć na nowo.

TŁUMACZENIE:
„Wiara jest siłą życia, nadaje pełnię naszemu człowieczeństwu, a kto wierzy w Chrystusa musi być rozpoznawalny ponieważ krzewi życie w każdej sytuacji, aby wszyscy doświadczyli, szczególnie najsłabsi, miłości Boga, która wyzwala i zbawia.”

Kończąc swoje krótkie rozważanie przed modlitwą, papież prosił Pana przez wstawiennictwo Panny Maryi o dar mocnej i odważnej wiary.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama