Papież być może odwiedzi Kubę

Ojciec Święty rzeczywiście bierze pod uwagę wizytę na Kubie jako etap wrześniowej podróży do USA, jednak jest jeszcze za wcześnie, by mówić o podjętej w tej sprawie decyzji.

W ten sposób watykański rzecznik ks. Federico Lombardi odniósł się do szeroko komentowanego doniesienia Wall Street Journal, jakoby Franciszek planował odwiedzić wyspę przed albo po uroczystościach Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii. Zdaniem amerykańskiej gazety, takie wydarzenie „stanowiłoby polityczne wsparcie dla obu krajów w ich wysiłkach na rzecz przywrócenia stosunków dyplomatycznych po ponad 50 latach”. Warto dodać, że w rozpoczęciu tych starań niebagatelną rolę odegrała właśnie watykańska dyplomacja i sam Papież.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KUBA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.