Walka z korupcją, „nie” przemocy

Kościół ma nieść nadzieję całemu społeczeństwu Kenii – wskazał Papież biskupom przybyłym stamtąd z wizytą ad limina Apostolorum. W przekazanym im przesłaniu Ojciec Święty podkreślił, że mają oni kłaść nacisk, zwłaszcza w relacjach z rządzącymi, na zasady moralne służące dobru wspólnemu i budowaniu społeczeństwa.

„Wypełniając swą apostolską misję Kościół musi proroczo stawać w obronie ubogich, zwalczając korupcję i nadużycia władzy, a ma to czynić przede wszystkim własnym przykładem – czytamy w papieskim przesłaniu do biskupów Kenii. – Nie bójcie się być proroczym głosem!”. Franciszek zachęca Kościół w tym wschodnioafrykańskim kraju, by był narzędziem pojednania, sprawiedliwości i pokoju. Wierny całemu dziedzictwu wiary i nauczania moralnego Kościoła, winien on współpracować z przywódcami chrześcijańskimi i również niechrześcijańskimi we wdrażaniu pokoju i sprawiedliwości przez dialog, braterstwo i przyjaźń. „Będziecie w ten sposób zdolni do większej jedności w odważnym potępianiu wszelkiej przemocy, zwłaszcza popełnianej w imię Boga – pisze Papież. – Razem z wami modlę się za wszystkie ofiary terroru lub walk etnicznych czy plemiennych w Kenii, jak też w innych częściach kontynentu. Myślę tu szczególnie o ludziach zabitych w Wielki Piątek na uniwersytecie w Garissie”.

W przesłaniu do kenijskiego episkopatu Franciszek podkreśla też znaczenie duszpasterstwa rodzin i młodzieży. Zaleca głosić wszystkim zbawczą prawdę Ewangelii życia. Zachęca biskupów, by swoim wsparciem pomagali księżom w zachowywaniu wierności złożonym przy święceniach obietnicom i umacniali wspólne wysiłki w budowaniu w Kenii królestwa Bożego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.