Hiszpania: czuwanie przy relikwiach św. Jana Pawła II

Hiszpańska młodzież z diecezji Segorbe-Castellón i Coria-Cáceres modli się przy relikwiach św. Jana Pawła II.

W wigilię Niedzieli Bożego Miłosierdzia zostały one przywiezione z klasztoru w Yuste, którym opiekują się polscy paulini.

W przeddzień święta Bożego Miłosierdzia relikwie polskiego papieża przybyły do miejscowości Cáceres. Młodzież zgromadziła się na wspólnej modlitwie w ośrodku duszpasterskim Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Czuwanie potrwa do późnych godzin nocnych. Jutro ulicami miasta przejdzie uroczysta procesja z relikwiami Świętego Papieża oraz obrazem Jezusa Miłosiernego. Relikwie pozostaną w diecezji aż do najbliższego piątku. Przewidziano szereg spotkań modlitewnych dla miejsowej młodzieży.

Relikwie św. Jana Pawła II przybyły z zabytkowego klasztoru w Yuste. W 1556 r. cesarz Karol V postanowił spędzić tutaj ostatnie lata życia. Zmarł dwa lata później. Klasztorem opiekował się Zakon św. Hieronima. Po jego odejściu w 2009 r., na zaproszenie miejscowego ordynariusza do Yuste przybyli polscy paulini. Opiekują się nie tylko klasztorem, ale także pobliską miejscowością Cuacos de Yuste. Szybko zdobyli sobie życzliwość mieszkańców.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.