Filipińscy muzułmanie popierają papieża

„Nakazuję moim muzułmańskim braciom i siostrom przyłączyć się do Ojca Świętego w jego wysiłkach podejmowanych celem promowania dobrej woli wśród wyznawców różnych religii”. Słowa te wypowiedział przewodniczący Rady Imamów Filipin, muzułmański kapelan filipińskiej policji Ebra Al-Haj Moxsir.

W wywiadzie dla katolickiej stacji telewizyjnej TV Maria z Manili filipiński imam podkreślił, że popiera stanowisko papieża wobec muzułmańskich ekstremistów, gotowych na wszystko, nawet na użycie przemocy, by szerzyć niezgodę i nienawiść.

Wezwał zwierzchników religijnych, by przeciwstawiali się przejmowaniu przez fundamentalistów kontroli nad poszczególnymi wspólnotami wyznaniowymi. Zachęcił też swych współwyznawców, by poparli apel katolików o wzajemną współpracę na rzecz pokoju i dialogu międzyreligijnego.

„Wszyscy dobrzy muzułmanie i chrześcijanie pragną pokoju. Musimy zadbać o to, aby nasi bracia i siostry byli właściwie wychowywani w swojej wierze, tak by nie ulegali wpływowi ekstremistów” – powiedział imam Ebra Al-Haj Moxsir. Będzie on jednym z uczestników spotkania międzyreligijnego podczas styczniowej wizyty Papieża na Filipinach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama