Papież mianuje nowych kardynałów

14 i 15 lutego Ojciec Święty wręczy birety kardynalskie nowym purpuratom – poinformował dziś dziennikarzy rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

Będzie to drugi już konsystorz papieża Franciszka. Zgodnie z tradycją można się spodziewać, że nazwiska nowych purpuratów poznamy z miesięcznym wyprzedzeniem: bądź podczas modlitwy „Anioł Pański”, 11 stycznia, albo też audiencji ogólnej - 14 stycznia. W połowie lutego liczba kardynałów-elektorów spadnie do 110. Można więc oczekiwać, że Ojciec Święty mianuje co najmniej dziesięciu purpuratów poniżej 80 roku życia.

Wcześniej w dniach od 9-11 lutego obradować będzie Rada Kardynałów ( K-9), zaś w dniach 12-13 konsystorz podczas którego omawiane będą zmiany organizacyjne w Kurii Rzymskiej.

«« | « | 1 | » | »»
 • wiola
  11.12.2014 16:25
  Na 100 % nowi kardynałowie będą gorącymi zwolennikami komunii dla cudzołożnych i dalszej relatywizacji grzechu w imię fałszywego miłosierdzia. Takie czyszczenie pola przed synodem, na którym papież triumfalnie papież ogłosi, że wszyscy są za. A kto przeciw to faryzeusz. Ciekawe, jak redakcja GN będzie tłumaczyła czytelnikom to odstępstwo.
 • Kopyrda
  11.12.2014 18:58
  Osobiscie, kibicuje ks. Lemanskiemu.
 • Agaton
  11.12.2014 20:38
  Gala Grand Press."Wyborcza" gazetą 25-lecia!!!
  Arcybiskup Depo wycofuje się z marszu poparcia PiS!!!
 • Podpisany
  11.12.2014 21:12
  Wiadomości o pomysłach i wypowiedziach Papieża tak szybko odchodzą z forum... a to zasługuje na osobny dział.

  Dopiero co "spadła" wiadomość o synodzie, że było cacy właściwie. A tymczasem w oryginalnym tekście włoskim mamy:

  «Alcuni di voi possono chiedermi: “Hanno litigato i Padri?”. Ma, non so se hanno litigato, ma che hanno parlato forte, sì, davvero.

  I teraz nowi kardynałowie odziani w szaty mające im mówić: TO KREW PAŃSKA! Jak wspomina kard. Wyszyński.

  Mówicie, że Polak (bo "się należy")... a może MANUEL ACUNA?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.