Franciszek przybył do Stambułu

Drugi dzień wizyty Franciszka w Turcji - sobota 29 listopada - rozpoczął się od podróży papieża do Stambułu.

Po godzinnym locie z Ankary samolot włoskich linii lotniczych "Alitalia" z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował o godz. 9.30 na miejscowym lotnisku międzynarodowym im. Atatürka. Tu powitali go przedstawiciele władz miasta i patriarcha Konstantynopola Bartłomiej. Z tym ostatnim papież przywitał się bardzo serdecznie i ciepło. Następnie wraz z towarzyszącym im osobami przeszli do sali recepcyjnej lotniska, gdzie przez kilka minut rozmawiali, po czym wyszli z terenu lotniska i papież odjechał samochodem do swej rezydencji.

Program dzisiejszego dnia jest bardzo wypełniony i obejmuje m.in. rozmowę prywatną z duchowym przywódcą światowego prawosławia. Ponadto papież odwiedzi Meczet Sułtana Ahmeda (tzw. Błękitny) i sobór-muzeum Hagia Sofia (Mądrości Bożej) oraz odprawi Mszę św. w katedrze katolickiej pw. Ducha Świętego.

Program ten zmienił się nieco w porównaniu z pierwotnymi ustaleniami i do Błękitnego Meczetu Franciszek uda się przed Hagią Sofią, aby uniknąć nałożenia się na siebie wizyty i rozpoczęcia modłów.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama