Prezydent Peru w Watykanie

Na specjalnej audiencji Ojciec Święty przyjął prezydenta Peru Ollantę Humalę. Polityk ten odwiedził Watykan w drodze powrotnej z Rosji i Chin.

Peru zależy na współpracy gospodarczej z obu tymi krajami, co w przypadku Rosji zaowocowało podpisaniem serii odnośnych umów. W Moskwie podjęto ponadto kwestię kryzysu ukraińskiego, wobec którego strona peruwiańska zadeklarowała poparcie dla zasady „poszanowania suwerenności i poszukiwania pokojowych rozwiązań”. 

Wizytę w Watykanie Ollanta Humala rozpoczął od ponad półgodzinnej audiencji u Franciszka, któremu para prezydencka przywiozła liczne upominki. Przywódca Peru odwiedził następnie watykański Sekretariat Stanu. W czasie odbytych tam rozmów zwrócono uwagę na dobre relacje tego kraju ze Stolicą Apostolską, podkreślając rolę chrześcijaństwa w tworzeniu się narodowej tożsamości, a także wkład Kościoła katolickiego w postęp na różnych polach: ludzkim, społecznym i kulturalnym. Poruszono także kwestie polityczne dotyczące regionu, w tym szczególnie wysiłki na rzecz integralnego rozwoju oraz ochrony środowiska naturalnego.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg