Duszpasterstwo rodzin największą przysługą

Żaden aspekt życia rodzinnego, łącznie z małżeństwem i wiernością, nie jest wykluczony od uzdrawiającego i umacniającego dotknięcia miłością Bożą, którą przekazuje głoszona przez Kościół Ewangelia. Duszpasterstwo rodzin jest największą przysługą, jaką biskupi mogą oddać rozwojowi Malawi - mówił papież.

Episkopat Malawi trwa w braterskiej jedności i wypowiada się wspólnym głosem w sprawach ważnych dla narodu. Papież zwraca na to uwagę w przesłaniu przekazanym siedmiu biskupom przybyłym z wizytą ad limina Apostolorum z tego kraju południowo-wschodniej Afryki. Znaczną część swego tekstu Franciszek poświęcił rodzinie.

Ojciec Święty wyraża uznanie Malawijczykom, którzy mimo poważnych trudności, gdy chodzi o rozwój gospodarczy i życiowe standardy, pozostają silnie zaangażowani w życie rodzinne. „Rodzina ma jedyną w swoim rodzaju zdolność formowania wszystkich, którzy do niej należą, a zwłaszcza młodych, by stawali się ludźmi zdolnymi do miłości, poświęcenia, zaangażowania i wierności – pisze Franciszek. – To w rodzinie Kościół i społeczeństwo Malawi znajdą zasoby, by odnowić się i budować kulturę solidarności. Dla chrześcijan życie rodzinne i żywotność Kościoła są współzależne i wzajemnie się wspierają”. Żaden aspekt życia rodzinnego, łącznie z małżeństwem i wiernością, nie jest wykluczony od uzdrawiającego i umacniającego dotknięcia miłością Bożą, którą przekazuje głoszona przez Kościół Ewangelia. Duszpasterstwo rodzin jest największą przysługą, jaką biskupi mogą oddać rozwojowi Malawi. Papież zachęca ich: „Głoście Chrystusa z przekonaniem i miłością, promując w ten sposób trwałe życie rodzinne”.

Ojciec Święty wskazuje, że naturalnym owocem duszpasterstwa rodzin będzie też wzrost liczby powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Ponadto zwraca uwagę na tragedię, jaką jest ubóstwo i skrócenie długości życia wielu mieszkańców Malawi. Kieruje myśl ku ofiarom epidemii AIDS i osieroconym dzieciom. Wyraża także wdzięczność katolickiej służbie zdrowia.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg