Papież pamięta o sportowcach. Z wzajemnością

„Świętować dar sportu” to temat wspólnej konferencji teologów i sportowców, która odbywa się w Glasgow w przededniu Igrzysk Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Specjalne pozdrowienia do jej uczestników skierował Ojciec Święty.

„Tym przesłaniem na naszą konferencję Papież Franciszek pokazał, że jest blisko wszystkich sportowców i tych, którzy kochają sport jako sposób świętowania radości daru życia, a także promowania godności i potencjału osoby ludzkiej” – powiedział abp Philip Tartaglia.

Uczestnicy szkockiego spotkania podkreślają, że sport i wiarę można tak ze sobą połączyć, by stały się darem dla każdego człowieka, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Łącznie obydwa elementy mogą także znakomicie promować międzyludzką solidarność i szacunek. „Igrzyska Brytyjskiej Wspólnoty Narodów w Glasgow są idealną okazją dla nas, by świętować ten dar, a także głosić godność i szacunek oraz zamysł Boga, którym obdarza on wszystkich ludzi bez względu na ich zdolności czy narodowość” – podkreślił szkocki arcybiskup.

Nie tylko Papież łączy się ze sportowcami, ale także sportowcy pamiętają o Ojcu Świętym. W zupełnie innym kontekście szczególny prezent przygotowali dla Franciszka piłkarze drużyny narodowej Argentyny. Choć nie zdobyli tytułu mistrza świata w piłce nożnej, to jednak, na otarcie łez swemu rodakowi i pasjonatowi futbolu, przekazali mu mundialową koszulkę z podpisami 23 graczy, którzy brali udział w zakończonych niedawno w Brazylii zawodach.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama