Fakt, że dążymy do intensyfikacji wzajemnej współpracy na polu społecznym, nie oznacza, że lekceważymy tym samym dialog teologiczny – podkreślił na zakończenie swej wizyty w Watykanie zwierzchnik anglikanów abp Justin Welby.
W jego przekonaniu dla ekumenizmu nie ma innej drogi. Co więcej, jak zaznaczył, zależy nam, by na tym polu była pełna transparencja i uczciwość, byśmy umieli sobie powiedzieć, w czym leży problem – powiedział Radiu Watykańskiemu arcybiskup Cantrerbury.
„Dialog teologiczny nie jest w impasie. Arcic III funkcjonuje całkiem dobrze. Jest to dialog traktowany na poważnie. Szaleństwem byłoby sądzić, że dla dialogu teologicznego może być jakaś alternatywa. Jesteśmy dziećmi Boga i oczekuje się od nas, że coraz lepiej będziemy rozumieć, jak mamy żyć razem jako dzieci Boga, kochając się nawzajem i kochając świat, tak jak On go umiłował. Mamy być Jego ludem w tym świecie. Nasze starania mają dwa aspekty: teologiczny i praktyczny. Jeśli porzucimy teologię, staniemy się organizacjami dobroczynnymi. Jeśli zaniedbamy działanie, wyrzekniemy się wcielenia, które jest istotą naszej wiary”.
W Kaplicy Sykstyńskiej Franciszek udzielił chrztu 21 dzieciom watykańskich pracowników.
Franciszek przyjął podopiecznych Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.
Spotkanie odbędzie się w Sali Konsystorza 3 lutego, w obecności papieża Franciszka.
W słowie do Polaków Papież przypominał o potrzebie ochrony życia i dzieci.