Msza z ofiarami pedofilii

Na poranną Mszę św., którą papież Franciszek będzie sprawował w Domu Świętej Marty 7 lipca, zostanie zaproszonych kilka osób, które jako dzieci czy nieletni stali się ofiarami molestowania seksualnego ze strony duchownych.

Taką informację na portalu Vaticaninsider podał Iacopo Scaramuzzi.

Ojciec Świętym mówił o takim spotkaniu, gdy wracając z Ziemie Świętej odpowiadał w samolocie na pytania dziennikarzy. Papież podkreślił, że w temacie nadużyć wobec małoletnich „nie będzie uprzywilejowanych”, wobec wszystkich stosowana będzie zasada „zero tolerancji”.

Włoski dziennikarz twierdzi, że gośćmi papieża Franciszka będzie 6-7 osób z Europy. Przypomina też, że wcześniej, w dniach 1-4 lipca obradować będzie Rada Kardynałów pomagająca Ojcu Świętemu w reformie Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem Powszechnym.

W niedzielę 6 lipca będzie miało miejsce spotkanie Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, do której należy m.in. Hanna Suchocka i kard. Sean O'Malley z Bostonu, będący zarazem członkiem K-8. Natomiast w poniedziałek rano – wspomniana Msza św. z ofiarami molestowania seksualnego ze strony duchownych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama