Papież Franciszek: obrady z kardynałami

W Watykanie trwa rozpoczęte wczoraj spotkanie Rady Kardynałów, już czwarte z kolei, odkąd została ona utworzona w ub. r., by nieść pomoc Papieżowi w kierowaniu Kościołem Powszechnym i w reformie Kurii Rzymskiej.

Prawie przez cały czas w obradach, które zakończą się jutro, uczestniczy Ojciec Święty – poinformował watykański rzecznik prasowy. – Jest on nieobecny tylko wtedy, gdy ma tak ważne zajęcia, jak wczorajszą audiencję dla hiszpańskiej pary królewskiej czy dzisiejszą, na której przyjął w południe prezydenta Paragwaju Horacia Manuela Cartesa Jarę.

Obok ośmiu purpuratów będących członkami Rady, w obradach bierze też udział kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin – podał do wiadomości ks. Federico Lombardi SJ. – Wczoraj po południu Rada Kardynałów wysłuchała relacji prof. Josepha Zahry, przewodniczącego Papieskiej Komisji referującej w sprawach ekonomicznych i administracyjnych Stolicy Apostolskiej. Z kolei kardynałowie rozpoczęli przegląd poszczególnych Papieskich Rad. Kongregacje Kurii Rzymskiej omówili już bowiem na poprzednich spotkaniach. Następne posiedzenie Rady Kardynałów, czterodniowe, planowane jest na początku lipca. „Pracy zostało jeszcze dużo i należy oczekiwać, że nie zakończy się ona w bieżącym roku, ale dopiero w przyszłym” – dodał watykański rzecznik.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama