Rozważano ich aborcję, a żyją i prawie są w domu

Historia bliźniąt syjamskich, w których objawiły się sprawy Boże.

Rok temu Jenni i Dave Ezellowie rozważali zabicie swoich dzieci połączonych klatkami piersiowymi, gdyż nie wierzyli, że będą mogły żyć po urodzeniu. Jednak w klinice aborcyjnej lekarz poradził rodzicom dodatkową konsultację, by stwierdzić, jak aborcja mogłaby wpłynąć na zdrowie Jenni, która wcześniej miała dwa cesarskie cięcia. Był także drugi lekarz, który powiedział, że bliźnięta mają szansę przeżyć.

Owen i Emett urodzili się, przeszli operację rozdzielenia i zostali skierowani do specjalnego centrum rehabilitacyjnego. Po zabiegu dzieci przebywały na intensywnej terapii noworodków, przeszły też wiele dodatkowych operacji. Rodzice nie mogą się już doczekać ich powrotu do domu. Ezellowie mają jeszcze dwóch starszych synów, ośmioletniego i dwuletniego.

Jenni i Dave będą mogli zabrać dzieci do domu, gdy te będą samodzielnie oddychać i jeść, i odzyskają siły po operacjach. Na razie chłopcy oddychają i są karmieni przez rurki.

Ezellowie powierzyli życie swoich dzieci Bogu. Od operacji rozdzielenia zaczęli także prowadzić bloga i sprzedawać koszulki, z których dochód ma pomóc w opiece nad chłopcami.  Na koszulkach znajduje się napis: "W nich objawiły się sprawy Boże, J 9, 1-3”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama